Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=БДЖУ/2022/вип. 8<.>
Общее количество найденных документов : 11
Показаны документы с 1 по 11
1.


   
    Розроблення рецептури медово-житнього хліба [Текст] / А. Д. Антонів, Л. О. Адамчук, Д. В. Лісогурська // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 7-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хлібопекарство --Інгредієнти
Кл.слова (ненормированные):
показники якості, біологічна цінність, бродіння, заміна цукру, аналіз
Аннотация: Дедалі більший попит на правильне харчування, поширення науково обґрунтованих гіпотез щодо важливості раціонального та осмисленого споживання харчових продуктів спонукають до розроблення нових рецептур. Зменшення вживання або заміна цукру в раціоні людини потребує пошуку продуктів, які зможуть виконати цю роль. Упродовж дослідження важливо було показати, як зміняться показники якості під час приготування медовожитнього хліба із заміною цукру на ріпаковий мед. За допомогою мелісопалінологічного методу визначено сорт меду. З використанням органолептичних та фізико-хімічних методів оцінювання якості напівфабрикату та готового продукту встановлено, що процес бродіння тіста проходить у 1,5–2,0 раза швидше із застосуванням меду в рецептурі, у середовищі меду дріжджі працюють активніше. Органолептичні показники досліджуваного зразка відповідали вимогам національного стандарту України.


Доп.точки доступа:
Антонів, А. Д.; Адамчук, Л.О.; Лісогурська, Д.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Гречка, Г. М.
    Зимостійкість українських бджіл внутрішньопородного типу "Гадяцький" [Текст] / Г. М. Гречка, О. О. Сенчило // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Зимівля
Кл.слова (ненормированные):
українські бджоли, зимостійкість, корм, сила сімей, розплід, вміст води, каталаза
Аннотация: Зимівля бджіл – важливий аспект оцінки їх якості. Експериментально встановлено, що чистопородні сім’ї українських степових бджіл внутрішньопородного типу «Гадяцький» переважають помісних бджіл за їх відходом упродовж безоблітного періоду на 3,11%, витратами корму – на 6,04%, силою весною на 1%. Менший на 1,81% вміст води в тілі чистопородних бджіл сприяє кращій їх пристосованості до зміни режимів клубу впродовж зимівлі. Вищий показник активності каталази на 15,74% та менше наповнення каловими масами товстого кишечника на 8,16% вказує на сприятливу зимівлю бджіл.


Доп.точки доступа:
Сенчило, О.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


   
    Тридцятирічний досвід застосування апіфітокомпозицій у медичній практиці [Текст] / Г. І. Давидова, С. М. Гоцька, В. О. Постоєнко // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 19-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво-- медицина
Кл.слова (ненормированные):
дієтична добавка-апіфітокомпозиція, продукти бджільництва, лікарські рослини
Аннотация: Представлено результати 30-річного досвіду розроблення, дослідження, застосування харчових продуктів – дієтичних добавок-апіфітокомпозицій, їх медико-біологічну оцінку й ефективність застосування в медичній практиці. Апіфітокомпозиції використовують як харчовий продукт у комплексній терапії захворювань шлунковокишкового тракту, зокрема, у хворих, що проживали на територіях радіаційного контролю або зазнали впливу радіоактивного опромінення; в інфекційній патології – гострих кишкових інфекціях, гепатитах, гострих респіраторних захворюваннях.


Доп.точки доступа:
Давидова, Г.І.; Гоцька, С.М.; Постоєнко, В.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


   
    Вплив витяжки з виноградних кісточок (підкормки "Ні Ну На") на природне відмирання бджіл [Текст] / Т. М. Єфіменко, Г. В. Односум, Н. Ш. Міндіашвілі // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 29-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Годівля--Кормові добавки
Кл.слова (ненормированные):
підкормка бджіл, витяжка з виноградних кісточок, прискорення розвитку бджолиних сімей
Аннотация: На льотних бджолах літньої генерації визначено вплив 2-разового згодовування витяжки з виноградних кісточок (підкормки для бджіл «Ні Ну На») з цукровим сиропом з інтервалом 7 діб концентраціями 10; 1; 0,1; 0,01%. Встановлено, що згодовування бджолам підкормки в усіх досліджених концентраціях уповільнило (від 1,93 до 53,17%) природне відмирання бджіл порівняно з контролем, під час якого бджолам згодовували сироп без підкормки. Найповільніше відмирали бджоли під час згодовування підкормки концентраціями 0,1 і 1%. Смертність бджіл зменшувалась порівняно з контролем за концентрації 0,1% на 5,27–52,5%, 1% – на 8,75–53,17%. Підкормку концентрацією 0,01–1% можна використовувати для продовження терміну життя бджіл, що є основою для прискорення розвитку бджолиних сімей.


Доп.точки доступа:
Єфіменко, Т.М.; Односум, Г.В.; Міндіашвілі, Н. Ш.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


   
    Підготовчі етапи створення масиву чистопородних карпатських бджіл на території Хустського району Закарпатської області [Текст] / С. С. Керек, П. М. Керек, А. А. Кізман-Байза // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 34-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--породи--Карпатська
Кл.слова (ненормированные):
карпатські бджоли, суцільний масив, чистопородність
Аннотация: З урахуванням сучасного стану бджільництва Закарпатської області, яка є батьківщиною більшості відомих чистопородних форм українських карпатських бджіл, виникла необхідність створення суцільних масивів аборигенних бджіл. На сьогодні визначено першу таку місцевість у долині річки Теребля Колочавської ОТГ Хустського району. Встановлено, що вона характеризується відносною природною ізоляцією, природнім для автохтонних бджіл середовищем їх існування, належить до природоохоронної зони, а також тут вже є достатня кількість бджолосімей на місцевих пасіках, у тому числі й таких, які будуть використані для племінної роботи.


Доп.точки доступа:
Керек, С.С.; Керек, П.М.; Кізман-Байза, А. А.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


   
    Оцінка впливу кліматичних умов на якісні показники меду бджолиного [Текст] / Л. М. Лазарєва, Л. І. Акименко, В. О. Постоєнко // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мед--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
мед, масова частка води, активність діастази, ГМФ
Аннотация: Проаналізовано фізико-хімічні показники якості меду від приватної пасіки з Броварського району Київської області за три роки (2019–2021). Встановлено, що 13 зразків меду 2019 р. відповідали вимогам нормативних документів за такими показниками: масова частка води, активність діастази, вміст гідроксиметилфурфуролу (ГМФ), 2 зразки визначено як мед першого ґатунку. Виявлено, що під впливом кліматичних умов збільшується кількість зразків меду бджолиного за показниками активності діастази та ГМФ, які не відповідають нормативним документам.


Доп.точки доступа:
Лазарєва, Л.М.; Акименко, Л. І.; Постоєнко, В.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


   
    Поведінка бджіл під час заготівлі бджолиного обніжжя (квіткового пилку) [Текст] / О. А. Міщенко, Г. Л. Боднарчук, О. М. Литвиненко // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 48-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--породи--українська степова
Кл.слова (ненормированные):
українська степова порода бджіл, бджоли-збиральниці, обніжжя, перга, сила бджолиної сім’ї, комірки
Аннотация: Проведено комплексне вивчення поведінки бджіл під час заготівлі бджолиного обніжжя. Дослідження присвячено одному із актуальних питань, що визначає ріст і розвиток сім’ї – білковому корму. Встановлено, що споживання білкового корму впливає на фізіологічний розвиток і сприяє продовженню тривалості життя молодих бджіл. За дефіциту білкового корму у бджіл повільно розвиваються глоткові залози, а отже, знижується рівень годівлі личинок. Результати дослідження показали, що бджоли-збиральниці мають індивідуальні особливості збору обніжжя, які виявляються у різниці затраченого часу на збір обніжжя, характері збору корму та активності вильотів за кормом.


Доп.точки доступа:
Міщенко, О.А.; Боднарчук, Г.Л.; Литвиненко, О.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


   
    Сто років наукових пошуків у галузі бджільництва (до ювілею заснування Української дослідної станції бджільництва) [Текст] / В. О. Постоєнко [и др.] // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 52-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Історія
Кл.слова (ненормированные):
станція бджільництва, селекція, кормова база, українська степова порода бджіл, наукові досягнення
Аннотация: В ювілейній статті представлено коротку історію розвитку Української дослідної станції бджільництва та її правонаступника – відділу розведення і селекції українських степових бджіл, розвитку кормової бази бджільництва та економіки. На основі літературних джерел та архівних даних, що зберігаються у відділі, висвітлено основні напрями наукових досліджень та практичні результати наукових пошуків науковців відділу за останні десятиліття.


Доп.точки доступа:
Постоєнко, В.О.; Сенчило, О.О.; Гречка, Г.М.; Стрільчук М. С., Можаровський І. М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


   
    Іван Олексійович Левченко. Людина і її справи [Текст] / Л. М. Харчук, Г. Л. Боднарчук, О. А. Міщенко // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 59-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Персоналії
Кл.слова (ненормированные):
танці бджіл, бджола-розвідниця, сигнальна інформація, джерело корму, координати, нуклеуси, мова бджіл
Аннотация: Освітлено життєвий і творчий шлях відомого серед широкого загалу науковців і бджолярів-практиків, як України, так і за її межами, Івана Олексійовича Левченка.


Доп.точки доступа:
Харчук, Л.М.; Боднарчук, Г.Л.; Міщенко, О.А.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Яровець, В. І.
    Морфометрія крил бджіл за вісьмома ознаками (індексами): Ci, Dbi, Disc.sh., Pci, Ri, Ci.2, Ci.2.1, Ci.3 [Текст] / В. І. Яровець, В. В. Бабенко, О. Є. Галатюк // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 65-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Біологія
Кл.слова (ненормированные):
класифікація бджіл, індекси крила, дискримінантний аналіз
Аннотация: З метою класифікації 1545 крил робочих бджіл взято вісім ознак (індексів) крила, п’ять з яких є традиційними: Ci, Dbi, Disc.sh., Pci, Ri, а також три додаткові: Ci.2, Ci.2.1, Ci.3, запропоновані авторами, що сприяє підвищенню якості й достовірності класифікації. Для створення класифікаційної моделі застосовано метод дискримінантного аналізу даних. Достовірність результату становила 96,5%. Звернено увагу пасічників на те, що кубітальний індекс хоча й доволі вагома ознака, однак не вирішальна у класифікації крил. Наведено значення коефіцієнтів класифікаційних функцій для чотирьох кластерів. Це дасть пасічникам можливість створити просту комп’ютерну програму обчислення лінійних функцій і використовувати її для аналізу конкретних бджолиних сімей.


Доп.точки доступа:
Бабенко, В.В.; Галатюк, О.Є.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


   
    Морфометрія крил бджіл південно-східного регіону Полісся (Житомирська область) [Текст] / В. І. Яровець, В. В. Бабенко, О. Є. Галатюк // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2022. - N вип. 8. - С. 72-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Біологія
Кл.слова (ненормированные):
морфометрія крил, класифікація бджіл, дискримінантний аналіз.
Аннотация: Досліджено 1423 крила робочих бджіл від 17 бджолиних сімей Житомирської обл. Методами математичної статистики та з використанням комп’ютерних програм StatSoft класифіковано крила робочих бджіл, розроблено класифікатор дискримінації крил на чотири кластери і отримано значення класифікаційних функцій для п’яти індексів крила. За значеннями індексів висунуто припущення щодо відповідності кластерів певній расі (породі): кластер 1 – українська степова та помісі; кластер 2 – Apis mellifera mellifera; кластер 3 – помісі A. m. mellifera; кластер 4 – A. m. carnica (популяція карпатські бджоли). Ці дані пасічники можуть використовувати як «відправну точку» для встановлення породної приналежності бджолиних сімей, що наявні на інших пасіках.


Доп.точки доступа:
Яровець, В. І.; Бабенко, В.В.; Галатюк, О.Є.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.